ODY 4 YURT İÇİ EŞYA-KARGO TAŞIMACILIĞI

ODY4 Belgesini Almakla Yükümlü Olan Kişilerin Bu Süreçle İlgili Bilmesi Gereken Konular. Kimler Alabilir, Ne İçin Kullanılır, Neden Kullanılması Gereklidir?

Orta düzey yönetici belgesinin kısaltmasıdır. Karayolu taşıma yönetmeliği kapsamında eşya-kargo taşıma yetki belgesi türlerine sahip olan firmaların bu belgeye sahip yönetici çalıştırma zorunluluğu vardır.

ODY 4 belgesi alacak kişilerin en az ortaokul düzeyinde eğitim almış olması şarttır

YURT İÇİ EŞYA-KARGO TAŞIMACILIĞI ORTA DÜZEY YÖNETİCİ BELGESİ Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında ve Milli Eğitim Bakanlığının vermiş olduğu sınav takvimi çerçevesinde (71) teorik ders saati verilerek tamamlanması amaçlanmıştır.Bunun neticesinde yetki alan kurumumuz adaylarımızın eğitiminin tamamlanıp, sınava hazır hale getirilip; bilinçlendirilmesi konusunda en yakın sınav tarihine hazırlar.Eğitimi tamamlayan kişiler M.E.B. tarafından yapılan Mesleki Yeterlilik Sınavına tabi tutulurlar.Yapılan sınavdan en az 70 baraj puanını aldıktan sonra belgeyi almaya hak kazanırlar.

ODY 4 Eğitimlerinde Devamsızlık Hakkı

Eğitime tabi olan kişiler eğitimin 5'te 1'i (14 saat) için devamsızlık hakkını kullanabilirler.

EDEBALİ SRC

Mesleki Eğitim

Mesleki Danışmanlık

SRC, ODY, ÜDY Belgeleri

SRC Belgesi SRC 1, SRC 2, SRC 3, SRC 4

ODY Belgesi ODY 1, ODY 2, ODY 3, ODY 4

ÜDY Belgesi ÜDY 1, ÜDY 2, ÜDY 3, ÜDY 4

Kurumsal Hizmet

Bilecik Merkezde bulunan Edebali SRC, SRC, ODY ve ÜDY alanında ihtiyaç duyulan mesleki yeterlilik belgelerinin eğitimlerini vermektedir

Bilecik SRC ODY ve ÜDY Belgeleri Eğitimi Veren Yetkili Kurum

BİLECİK